Logens udvalg 2015 - 2017

Anskaffelsesudvalget

Kunstgruppen

Broder Humanitær Fond

Logens pressekontakt

Enkeudvalget

Palækoordinator

Festudvalget

Palæudvalget

Finansudvalget

Restaurationsudvalget

Instruktionsudvalget

Revisionsudvalget

Jubilæumsfonden

Sygeudvalget

Juletræsudvalget

Understøttelsesudvalget

Julevelgørenhedsudvalget

Udvalget for venskabsloger

Kontaktudvalget

Unge brødres udvalg

Ejendomsfonden

Webmaster

 

 

Anskaffelsesudvalget (Stående udvalg)

Per Nielsen (Formand)

Martin Pedersen

Klaus Pedersen

Carsten Spange

(Tilbage)

Broder Humanitær Fond (Særlige udvalg)

Mogens Poulsen (Formand)

Henrik Andreasen

Ole Kochen

Lars Oluf Christensen

John Reenberg Jensen

(Tilbage)

Enkeudvalget (Stående udvalg)

Michael Kinslev (Formand)

Bent Edward Andersen

Svend Erik Egsgaard

Jørgen Thorsen

 Ove Langenskov

(Tilbage)

Festudvalget (Særlige udvalg)

Lars Christian Søndergaard (Formand)

Per Nielsen

Jan Svend Jakobsen

Jan Madsen

Erik Bentsen

Flemming Ove Michaelsen

Steen Jensen

Henrik Lunøe

Kurt Mikkelsen

(Tilbage)

Finansudvalget (Stående udvalg)

Jørgen Lund Jeppesen

Klaus Petersen

Henrik M. Andreasen

(Tilbage)

Instruktionsudvalget (Stående udvalg)

Lars Christian Søndergaard (Formand)

Ole Viborg

Henrik Mølholm Andreasen

Arne Frandsen

Mogens Poulsen

(Tilbage)

Jubilæumsfonden (Særlige udvalg)

Jørgen Veinholt Christensen

Per Björkquist

Villy Krohne

Ole Illemann

Jan Madsen

(Tilbage)

Juletræsudvalget (Særlige udvalg)

Kay Alfred Andersen (Formand)

Glenn Sattrup Christensen

Steen Jensen

Flemming Ove Michaelsen

(Tilbage)

Julevelgørenhedsudvalget (Særlige udvalg)

Kurt Mikkelsen (Formand)

Niels Henrik Byrgesen

Henning Skaarup

Martin Pedersen

Villy Krohne

Jørgen Veinholdt Christensen

Carsten Spange

(Tilbage)

Kontaktudvalget (Særlige udvalg)

Allan E. Jensen (Formand)

Otto Pedersen

Arne Frandsen

Allan E. Jensen

Ole Kochen

Henrik Mølholm Andreasen

Poul Plettner

Ole Viborg

Mogens Poulsen

Bjarne Henriksen

(Tilbage)

Kunstgruppen

Otto Pedersen (Formand)

Erik Bødker Sørensen

Jan Madsen

Bent Faurholm Christensen

(Tilbage)

Palæudvalget (Særlige udvalg)

Carsten Spange (Formand)

Ole Kochen

Jan Juul Jensen

Svend Erik Egsgaard

Ove Langenskov

Børge Olsen

Per Bjørkquist

Allan Eigil Jensen (Palækoordinator)

(Tilbage)

Ejendomsfonden

Henrik Mølholm Andreasen

Carsten Spange

John Reenberg

(Tilbage)

Palækoordinator

Allan Eigil Jensen [email protected]  telefon: 3017 3529

(Tilbage)

Restaurationsudvalget

Lars Christian Søndergaard (Formand)

Flemming Ove Michaelsen (Restauratør)

Kurt Mikkelsen

Jan Svend Jakobsen

Jørgen Lund Jeppesen

Martin Pedersen

Glenn Sattrup Christensen

Erik Bødker Sørensen

Jan Madsen

Bent Faurholm Christensen

 

(Tilbage)

Revisionsudvalget (Stående udvalg)

Bjarne Garp (Formand)

Mogens Spange Hansen

Arne Frandsen

(Tilbage)

Sygeudvalget (Stående udvalg)

Michael Kinslev

Michael Laudrup

Henning Skaarup

Allan E. Jensen

Per Nielsen

Erik Bødker Sørensen

Ib Thyge Christensen (Overmester)

(Tilbage)

Understøttelsesudvalget (Stående udvalg)

Michael Kinslev (Formand)

Bent Edvard Andersen

Jørgen Veinholt Christensen

(Tilbage)

Udvalget for venskabsloger (Særlige udvalg)

Ole Viborg (Formand)

Glenn Sattrup Christensen

Eugen Uhl

(Tilbage)

Logens pressekontakt

Otto Pedersen - E-mail:  [email protected]
Telefon 4774 7020 - Mobil 2940 5525

(Tilbage)

Unge brødres udvalg (Særlige udvalg)

 1

Per Nielsen

      2

Glenn Sattrup Christensen

 3

Jacky Holm Sebak

 4

Jan Madsen (Formand)

      5

Henrik Lunøe

      6

Flemming Ove Michaelsen

      7

Steen Jensen

      8

Jan Svend Jakobsen

      9

Kay Alfred Andersen (Sekretær)

    10

Christian S. Wiborg-Heidner

    11

Steen Ole Carmel

    12

 

 

Allan Eigil Jensen (Fung. eksmester)

(Tilbage)

Webmaster

[email protected]