Logens udvalg 2017 - 2019

Ad Hoc udvalg "Nye medlemmer"

 

Anskaffelsesudvalget

Kunstgruppen

Broder Humanitær Fond

Logens pressekontakt

Enkeudvalget

Palækoordinator

Festudvalget

Palæudvalget

Finansudvalget

Restaurationsudvalget

Instruktionsudvalget

Revisionsudvalget

Jubilæumsfonden

Sygeudvalget

Juletræsudvalget

Understøttelsesudvalget

Julevelgørenhedsudvalget

Udvalget for venskabsloger

Kontaktudvalget

Unge brødres udvalg

Ejendomsfonden

Webmaster

Ad hoc udvalg "Nye medlemmer"

Micheal Kinslev
Kay Alfred Andersen
Henrik Lunøe
Per Nielsen
Michael Laudrup
Jan Madsen
Jacky Holm Sebak

(Tilbage)

Anskaffelsesudvalget (Stående udvalg)

Per Nielsen

John Reenberg

Carsten Spange

(Tilbage)

Broder Humanitær Fond (Særlige udvalg)

Mogens Poulsen (Formand)

Flemming Michaelsen

Jan Madsen

Villy Krohne

Ole Kochen

(Tilbage)

Enkeudvalget (Stående udvalg)

Svend Erik Egsgaaard

Ove Langenskov

Martin Pedersen

Bent E. Andersen

Mogens Sørensen

(Tilbage)

Festudvalget (Særlige udvalg)

Flemming Gejl Christensen (Formand)

Kay Alfred Andersen

Erik Bendtsen

Per Nielsen

Poul Plettner

Lars Oluf Christensen

Steen Carmel

Erik Bødtker Sørensen

(Tilbage)

Finansudvalget (Stående udvalg)

Jørgen Lund Jeppesen

Klaus Petersen

Henrik Lunøe

(Tilbage)

Instruktionsudvalget (Stående udvalg)

Flemming Gejl Christensen

Arne Frandsen

Henrik Mølholm Andreasen

Otto pedersen

Ole Kochen

(Tilbage)

Jubilæumsfonden (Særlige udvalg)

Jørgen Veinholt Christensen

Per Björkquist

Villy Krohne

Eugen Uhl

Henrik Lunøe

(Tilbage)

Juletræsudvalget (Særlige udvalg)

Flemming Ove Michaelsen

Steen Jensen

Christian Wiborg-Heidner

Steen Ole Carmel

Henrik Lunøe

(Tilbage)

Julevelgørenhedsudvalget (Særlige udvalg)

Niels Byrgesen

Jørgen Veinholt Christensen

Villy Krohne

Kurt Mikkelsen

Martin pedersen

Henning Skaarup

Carsten Spange

(Tilbage)

Kontaktudvalget (Særlige udvalg)

Ib Thyge Christensen (Formand)

Allan E. Jensen

Otto Pedersen

Arne Frandsen

Allan E. Jensen

Ole Kochen

Henrik Mølholm Andreasen

Poul Plettner

Ole Viborg

Mogens Poulsen

Bjarne Henriksen

(Tilbage)

Kunstgruppen

Otto Pedersen (Formand)

Erik Bødker Sørensen

Jan Juul Jensen

Jørgen Lund Jeppesen

Steen Jensen

(Tilbage)

Palæudvalget (Særlige udvalg)

Christian Wiborg-Heidner

Erik Bendtsen

Jan Juul Jensen

Flemming Ove Michaelsen

Ove Langenskov

Børge Olsen

Carsten Spange

Ib Thyge Christensen (Palækoordinator)

(Tilbage)

Ejendomsfonden

Jan Madsen

Formand for Finansudvalg

Formang for Palæudvalg

(Tilbage)

Palækoordinator

Ib Thyge Christensen [email protected]  telefon: 4189 7101

(Tilbage)

Restaurationsudvalget

Flemming Gejl Christensen (Formand)

Flemming Ove Michaelsen (Restauratør)

Jørgen Lund Jeppesen

Martin Pedersen

Erik Bødtker Sørensen

Steen Jensen

Kay Alfred Andersen

Henrik Lunøe

Christian Wiborg-Heidner

Steen Ole Carmel

Klaus Petersen

 

(Tilbage)

Revisionsudvalget (Stående udvalg)

Bjarne Møller Garp

Mogens Spange Hansen

John Reenberg

(Tilbage)

Sygeudvalget (Stående udvalg)

Lars Søndergaard

Allan E. Jensen

Michael Laudrup

Per Nielsen

Henning Skaarup

Erik Bødker Sørensen

Ove Langenskov

(Tilbage)

Understøttelsesudvalget (Stående udvalg)

Bent Edvard Andersen

Jørgen Veinholt Christensen

Poul Plettner

(Tilbage)

Udvalget for venskabsloger (Særlige udvalg)

Ole Viborg (Formand)

Christian Wiborg-Heidner

Poul Plettner

(Tilbage)

Logens pressekontakt

Otto Pedersen - E-mail:  [email protected]
Telefon 4774 7020 - Mobil 2940 5525

(Tilbage)

Unge brødres udvalg (Særlige udvalg)

 1

Morten Petersen

 2

Jan Juul Jensen

 3

Per Bjørkquist

 4

Per Nielsen

 5

Martin Pedersen

      6

Henrik Lunøe

      7

Flemming Ove Michaelsen

      8

Steen Jensen

      9

Kay Alfred Andersen

    10

Christian S. Wiborg-Heidner

    11

Steen Ole Carmel

    12

--- 0 ---

 

Ib Thyge Christensen (Fung. eksmester)

(Tilbage)

Webmaster

[email protected]